Baza artykułów

Kredyt na wykończenie mieszkania

Kredyt na wykończenie mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Wykończenie mieszkania jest niezwykle kosztownym przedsięwzięciem, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu, by pokryć wydatki z nim związane. Kiedy jednak zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy banku pojawia się jedno podstawowe pytanie – jaki rodzaj kredytu wybrać?

W nieco lepszej sytuacji znajdują się osoby, które dopiero planują zakup własnego mieszkania. Jeśli należysz do tej grupy i planujesz zaciągnięcie kredytu hipotecznego, warto rozważyć możliwość zaciągnięcia kredytu na wykończenie mieszkania wraz z nim. Nie oznacza to jednak, że decyzję tę nie możesz podjąć, gdy już jesteś właścicielem lokalu. O czym musisz wiedzieć, planując skorzystanie z pomocy banku?

Kredyt na wykończenie mieszkania – kiedy możesz zaciągnąć?

Kredyt na wykończenie mieszkania możesz wybrać w momencie ubiegania się o kredyt hipoteczny. Wówczas bank udzieli Ci potrzebnych środków uwzględniające wszystkie wydatki. W przypadku, gdy ubiegasz się o pomoc instytucji bankowej, posiadając już własny lokal mieszkalny, masz do wyboru dwa rozwiązania: pożyczkę hipoteczną oraz kredyt gotówkowy. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim trzem opcjom.

Kredy na wykończenie mieszkania z kredytem hipotecznym

Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że zwiększenie środków przeznaczonych przez bank z uwzględnieniem wykończenia mieszkania, wiąże się z większą liczbą formalności. Nie jest to również rozwiązanie dla każdego. Osoby decydujące się na nie muszą brać pod uwagę, że bank będzie wymagał większej zdolności kredytowej oraz większego wkładu własnego. Jeśli jednak masz odpowiednią zdolność i bank może udzielić Ci kredytu uwzględniającego zarówno zakup, jak i wykończenie mieszkania, zdecydowanie lepiej wybrać to rozwiązanie, ze względu na niższy koszt niż w przypadku kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy na wykończenie mieszkania

Drugi rodzaj kredytu, jakim jest gotówkowy to rozwiązanie dedykowane osobom, które nie są w stanie uzyskać większego kredytu hipotecznego uwzględniającego zarówno zakup, jak i wykończenie lokalu. Jest to jednak rozwiązanie lepsze z pewnego powodu. W przypadku kredytu hipotecznego kredytobiorca jest ograniczony, jeśli chodzi o konkretne zakupy. Kredyt ten nie finansuje wszystkich wydatków. Zwykle obejmują one tynkowanie, stawianie ścianek działowych, montaż sanitariatów, ułożenie podłóg czy montaż wszelkiego rodzaju instalacji. W przypadku kredytu gotówkowego kredytobiorca sam decyduje, na co wyda pieniądze. Nie musi również przedstawiać bankowi kosztorysu czy wszelkiego rodzaju faktur zakupionych produktów.

Pożyczka hipoteczna na wykończenie mieszkania

Pożyczka hipoteczna pod względem możliwości zakupu produktów potrzebnych do wykończenia mieszkania przypomina kredyt gotówkowy. To, na co zostaną przeznaczone pożyczone pieniądze, nie interesuje bank. Możesz więc wydać je na przeprowadzenie prac wykończeniowych, ale również zakup sprzętu, czy nawet dekoracji mieszkania. Jest to rozwiązanie idealne, jeśli kredyt ma pokryć tylko niewielką część wydatków związaną z wykończeniem lub chcemy uprościć wszelkie formalności bankowe.

Gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

Osoby, które szukają kredytów w celu sfinansowania zakupu mieszkania, samochodu lub inny cel mogą za darmo porównać kredyty online z finanse.rankomat.pl i wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Porównywanie ofert jest bardzo proste bo ogranicza się do uzupełnienia kilku danych i już po chwili mamy gotowe oferty. Nasz kalkulator kredytu hipotecznego w kilka minut znajdzie Ci najlepsze oferty na rynku w 18 bankach.