Baza artykułów

Kredyt gotówkowy – 3 zasady najlepszego wyboru

Kredyt gotówkowy stał się w ostatnich latach bardzo popularnym sposobem finansowania rozmaitych przedsięwzięć. Gdy nasz domowy budżet nie pozwala na swobodę oraz śmiałe inwestycje, zaciągnięcie kredytu wydaje się jedynym wyjściem. By było to wyjście ze wszech miar rozsądne, należy kierować się kilkoma zasadami, z których najważniejsza brzmi: gruntownie przemyśl swoją decyzję. Dokonując wyboru odpowiedniego kredytu gotówkowego, zwracajmy ponadto uwagę na trzy istotne aspekty: 1) Sprawdzajmy koszty kredytu; 2) Poznajmy procedury towarzyszące wnioskowaniu o kredyt; 3) Analizujmy wiele dostępnych możliwości, nie poprzestając na pierwszej propozycji, która rzuci nam się w oczy. Różnorodność ofert kredytowych na rynku może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy, dlatego należy podejść do tego metodycznie i stać się świadomym kredytobiorcą.

Koszty kredytu i wnioskowanie o niego

Oferty kredytowe dla przeciętnego wnioskodawcy często są dość zawiłe i nie do końca jasne. Gubimy się w gąszczu kwot i wartości, a wielu z nas boi się zadawać pytania, by nie wyjść na laika. To błąd, warto pytać i rozwiewać wszelkie wątpliwości. Wśród podanych parametrów kredytu najbardziej powinno nas interesować RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Wskaźnik ten pokazuje bowiem zbiorcze opłaty okołokredytowe. Bierze zatem pod uwagę prowizje, opłaty przygotowawcze, ubezpieczenia i inne koszty przewidziane przez bank. Ponadto RRSO przewiduje zmienność wartości pieniądza w czasie. To najbardziej miarodajny wskaźnik i na nim trzeba się skupić. Pamiętajmy, że im niższe RRSO, tym niższą będziemy płacić ratę miesięczną. Ważną sprawą są też wymagania stawiane przez bank np. w zakresie dokumentów i naszej zdolności kredytowej. Pod pewnymi względami dobrze jest wnioskować o kredyt w banku, gdzie mamy już konto, bo to upraszcza procedury, a bank jest w stanie już z góry ocenić nasze możliwości finansowe. Obecnie niektóre banki proponują nawet kredyty gotówkowe online, czyli bez konieczności wychodzenia z domu. Warto i taką opcję wziąć pod uwagę, gdy zależy nam na czasie oraz na minimum formalności.

Porównywarka internetowa jako rzetelne źródło wiedzy o kredytach

Mówiąc o analizie dostępnych opcji kredytowych, mamy na myśli tak naprawdę porównanie ofert, które już wstępnie zostały przeanalizowane i zaproponowane przez porównywarkę internetową. Porównywarka zestawia ze sobą najlepsze oferty dostępne na rynku. Funkcjonalne kalkulatory online pozwalają nam natomiast szybko i precyzyjnie obliczyć koszty związane z naszym kredytem. Warto posiłkować się takimi narzędziami i szukać nowoczesnych rozwiązań, by mieć poczucie dokonania słusznego wyboru. Przeglądając wiele zróżnicowanych ofert, mamy szansę natrafienia na te naprawdę atrakcyjne. Kredyt gotówkowy to nierzadko zobowiązanie na najbliższych kilka lat, trzeba zatem poświęcić nieco czasu i energii na dopasowanie produktu do swoich potrzeb. Tylko wówczas możemy poczuć się w pełni usatysfakcjonowani.

Szukaj najlepszych ofert w promocjach bankowych

Najlepsze promocje można znaleźć w serwisie finanse.rankomat.pl, gdzie specjaliści codziennie przeczesują oferty banków w poszukiwaniu aktualnych promocji bankowych w finanse.rankomat.pl. Dzięki promocjom bankowym założenie konta osobistego, karty kredytowej czy skorzystanie z innych usług finansowych może być premiowane wartościowym bonusem. Już teraz odwiedź serwis finanse.rankomat.pl i sprawdź czy nie ma jakiejś interesującej promocji bankowej dla Ciebie.