Baza artykułów

Ile trzeba czekać na kredyt gotówkowy?

Znalazłeś się w podbramkowej sytuacji i potrzebujesz dużej ilości pieniędzy „na już”? Trafiłeś na życiową okazję i nie chcesz, żeby Cię ominęła? A może po prostu zastanawiasz się, jak długo będziesz musiał czekać na kredyt gotówkowy? Niezależnie od sytuacji, czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy jest bardzo ważny. Dowiedz się, jak szybko otrzymasz decyzję kredytową.

Wzięcie pożyczki gotówkowej kojarzy Ci się z wielotygodniowym oczekiwaniem na decyzję? Tak jest w przypadku kredytów hipotecznych, przy których niezbędne jest dokładne sprawdzenie kredytobiorcy. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli chcesz wziąć kredyt gotówkowy. Internet otworzył wiele możliwości, a jedną z nich jest szybkie wzięcie pożyczki. Sprawdź, jak bardzo szybkie.

Kredyt gotówkowy przez Internet – szybciej niż w placówce?

Jesteś zainteresowany kredytem gotówkowym, ale nie wiesz, gdzie znaleźć najbardziej odpowiednią ofertę? Indywidualne sprawdzanie każdej propozycji od banku to żmudne i… mało efektywne działanie. Zamiast marnować czas w internecie na pracochłonnych poszukiwania idealnej pożyczki, odwiedź stronę porównywarki kredytowej, np. https://sowafinansowa.pl/pozyczki-bankowe/.

Znajdziesz tam dostępne i najbardziej aktualne oferty bankowe razem ze wszystkimi szczegółowymi informacjami na temat warunków, wymagań i dodatkowych opłat. Dzięki tej sprawdzonej porównywarce, wprost z własnej kanapy, możesz znaleźć najlepszy kredyt dla siebie – szybko, prosto i skutecznie.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

Na samą myśl o odwiedzeniu stacjonarnej placówki banku masz dość? Zamiast spędzać kilka godzin na czekaniu w kolejce, wejdź na stronę internetową porównywarki, wybierz interesujący Cię bank i kliknij dalej. Następnie zostaniesz przeniesiony na stronę www banku, gdzie jest umieszczony formularz kredytowy.

W tym miejscu uzupełnij wszystkie informacje o sobie, swojej sytuacji finansowej i innych zobowiązaniach. Potem wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłacania kredytu. Następnie potwierdź swoją tożsamość przez przesłanie skanu dowodu osobistego lub wykonanie przelewu z własnego konta na konto banku o wartości symbolicznej złotówki. Pozostanie Ci przesłanie dodatkowych dokumentów, takich jak oświadczenia o dochodach i zatwierdzenie wniosku.

Jak długo mam czekać na decyzję kredytową?

To, jak szybko otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, zależy od indywidualnej oceny Twojej sytuacji. Bank weźmie pod uwagę wszystkie przesłane przez Ciebie dokumenty, w tym wysokość dochodów, comiesięczne zobowiązania oraz koszty utrzymania, a następnie oceni ryzyko udzielenia Ci kredytu.

Czas oczekiwania na decyzję różni się w zależności od danej instytucji. W przypadku banku Citi Handlowy informację o kredycie możesz otrzymać w ciągu godziny. Z kolei w BNP Paribas jest to 2-3 dni robocze.

Kiedy otrzymam pieniądze na konto?

Może zdarzyć się tak, że czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy jest kluczowym parametrem podczas wybierania kredytu gotówkowego – zwłaszcza dla osób, które stoją przed ważną życiową decyzją.

Szybką wypłatę pożyczonych pieniędzy oferuje np. Alior Bank. Deklaruje on, że wypłaci środki w jeden dzień po podpisaniu umowy kredytowej. Natomiast Kasa Stefczyka zobowiązuje się do przelewu gotówki w pierwszy dzień roboczy po zawarciu umowy.

Obecnie wiele banków i instytucji udostępnia możliwość zawarcia umowy kredytowej na odległość, bez konieczności wizyty w placówce. To wygodne i sprawdzone rozwiązanie dla osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Dokładnie przeanalizuj dostępne oferty i wybierz tę najbardziej odpowiednią!